Magnes neodymowy

Magnesy neodymowe są stosowane w różnorodnych urządzeniach służących do poszukiwania przeróżnych metali, minerałów oraz kolejnych obiektów. Najczęściej wykorzystuje się je w magnetometrach, które służą do pomiaru sił oraz kierunków pola magnetycznego.

W poszukiwaniach geologicznych i górniczych, magnesy neodymowe są wykorzystywane do wykrywania minerałów posiadających metale, niniejsze jak np. złoto, srebro, miedź oraz mnóstwo innych. W takim przypadku, magnesy neodymowe są stosowane w różnorodnych typach sond magnetycznych, jakie umożliwiają na precyzyjne wykrywanie oraz zlokalizowanie źródeł magnetycznych.

Innym przykładem zastosowania magnesów neodymowych w poszukiwaniach jest ich wykorzystanie w magnetycznych separacyjnych procesach, takowych jak separacja metali ze złomu albo usuwanie zabrudzeń z ziarna. W takim przypadku magnesy neodymowe służą do wyłapywania oraz oddzielania metalowych elementów od kolejnych materiałów.

W poszukiwaniach skarbów magnesy neodymowe mogą jeszcze wspomóc w odnajdywaniu przedmiotów zrobionych z metalu, takowych jak monety albo broń. Jednakże, w niniejszym przypadku należy pamiętać o bezpieczeństwie, ponieważ magnesy neodymowe są bardzo silne oraz mogą przyciągnąć do siebie nie tylko metale, ale ponadto inne przedmioty bądź choćby ciało ludzkie.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *